اجتناب از خطرات سلامتی خشم

  • Post author:
  • Post category:Business

“خوب ، شما باید ابتدا به آن فکر می کردید!”

صدای زن بلند بود ، برای رستوران خیلی بلند بود. ما در حال تلاش برای لذت بردن از یک غذای آرامش بخش بودیم که مشاجره چند میز را بر سر یک زن و شوهر با اختلاف آشکار برافروخت.

او بر سر او فریاد زد: “نمی خواستم به این موضوع فکر کنم.”
در حال حاضر غذای من طعم خود را از دست داده بود ، به دلیل طغیان های ناخوشایند که از آن طرف اتاق پخش شده بود.

به این میگن عصبانیت همه ما آن را می دانیم. همه ما آن را تجربه کرده ایم برای برخی از ما به ندرت اتفاق می افتد. دیگران روزانه به سایه های تیره آن فرو می روند. اما آیا می دانستید که خشم فقط از نظر روحی مضر نیست؟

درسته. عصبانیت می تواند بیش از آنکه ما را از نظر احساسی ناراحت کند. خشم می تواند تأثیرات مخربی بر بدن فیزیکی ما بگذارد. این می تواند در واقع بیماری قلبی ایجاد کند و ما را از داشتن یک قلب سالم باز دارد.

صدایی دور از ذهن به نظر می رسد؟ نباید. صدها سال است که علم پزشکی دکتر متخصص قلب در مشهد  از آثار زیانبار خشم اطلاع دارد ، اما اخیراً پزشکان به مردم توصیه می کنند که خشم خود را برطرف کنند.

دکتر کرک لامان ، متخصص قلب متخصص ، با علاقه خاصی به پیشگیری از بیماری های قلبی پیشنهاد می کند که ما همانطور که به عوامل خطر دیگر بیماری های قلبی نگاه می کنیم ، به خشم نیز نگاه کنیم.

دکتر لامان می گوید: “عصبانیت یک احساس قوی است. اگر کنترل نشود در واقع می تواند باعث حمله قلبی شود.” “همه ما از عوامل خطر سنتی برای بیماری های قلبی- سیگار کشیدن ، کلسترول بالا ، دیابت و فشار خون بالا آگاه هستیم. با این حال ، اخیراً انجمن قلب آمریکا تشخیص داده است که مسائل عاطفی نیز می تواند ما را در معرض خطر مشکلات قلبی قرار دهد. ”

مطالعات پزشکی متعددی خشم را به عنوان یک مشکل قلبی ذکر کرده اند. در مجله پزشکی ، Circulation (اکتبر 1995) نشان داده شد که خشم قبل از حمله قلبی است و در واقع باعث حمله می شود.

در این مقاله آنها 1623 زن و مرد را مورد بررسی قرار دادند و میزان و زمان عصبانیت در زندگی مردم را ارزیابی کردند. این محققان توانستند رابطه مستقیمی بین خشم و ایجاد حمله قلبی پیدا کنند.